slide01 slide02 slide03 slide04
Kalendarz
Grudzień 2021

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Rozkład lini, tramwaj 19
POGODA
Prognozy Bytom
Odwiedziny gości
Dziś:34
Wczoraj:63
W tym tygodniu:194
W tym miesiącu:97
W tym roku:50,500
Wszystkich:904,866
Koniec sezonu.

Szanowni Działkowcy

Czas płynie nieubłaganie  i zbliża nam się koniec tegorocznego sezonu.

W środę 28 października 2020r. opróżnione zostaną ostatni raz i zabrane do przechowania na następny rok kontenery na śmieci.

Zakręcenie wody przewidziane jest w terminach 16, 17, 18, Październik

Sezon się kończy a dla Nas, dla Zarządu zaczyna się pracowity okres planowania na rok przyszły.

Podobnie jak w latach ubiegłych również i w tym roku była grupa działkowców, która wspierała nasze działania, dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie.

Z okazji zakończenia sezonu składamy wszystkim Działkowcom najlepsze życzenia przede wszystkim zdrowia, byśmy w roku przyszłym mogli się spotkać na działkach w komplecie.


ZAWIADOMIENIE O WALNYM ZEBRANIU SPRAWOZDAWCZYM

ZAWIADOMIENIE

 

Zarząd ROD Lawenda w Bytomiu zawiadamia o przesunięciu terminu walnego zebrania sprawozdawczego za rok 2019, odwołanego z powodu ogłoszonej pandemii ( DZ.U2020 poz 491)

Zebranie odbędzie się na terenie ogrodu przed biurem zarządu ( rejon II)

                                                 DNIA 27 WRZEŚNIA 2020 r

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, zebranie odbędzie się w dwóch częściach:

Dla rejonu 1 i Rejonu 3 - początek obrad:

w I terminie godz 12.00

W II terminie godz 12.30

 

Dla Rejonu 2 - początek obrad:

W I terminie godz 14.00

W II terminie godz 14.30

Na zebraniach wybrani zostaną delegaci, którzy w tym samym dniu o godzinie 16.00 będą głosować projekty przedstawionych uchwał.

Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu społecznego - 1,5 m


Zarząd prosi o zgłaszanie się do biura w celu odebrania informacji o zmianie terminu walnego zebrania w dniach od czwartku do piątku w godzinach od 16-19. W innych godzinach prosimy o kontakt telefoniczny z sekretarzem zarządu pod nr 502-754--954Kontener na gabaryty

Zarząd ROD informuje działkowców że w dniu  21.08.2020 na terenie ogrodu rejon II  koło biura zarządu, zostanie podstawiony kontener na odpady Gabaryty:

 

 

Odpady wielkogabarytowe - rozumie się przez to odpady komunalne wytworzone na nieruchomościach zamieszkałych, powstające w gospodarstwach domowych, które  ze względu na duże rozmiary nie mieszczą się w pojemnikach lub workach na odpady komunalne, a zalicza się do nich: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, wykładziny, walizki, panele, materace, pierzyny, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, stolarkę okienną i drzwiową, niepotłuczoną armaturę sanitarną itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie, jak: grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 

W pierwszej kolejności załadowane zostaną śmieci które zostały przyniesione przez działkowców i pozostawione przy śmietniku.

Meble mają być rozebrane na jak najmniejsze części.

Zakaz składowania odpadów zielonych, gruzu, elektro-śmieci.

 

W przypadku załadowania kontenera wsadem niezgodnym z zamówieniem oraz koniecznością przesortowania wsadu celem jego utylizacji będzie doliczana dodatkowa opłata w wysokości 1000 zł netto.


Kolejna Inwestycja w ROD

Szanowni działkowcy jest nam miło poinformować, że nawet w tak ciężkich czasach zarząd ROD prężnie działa i dba o wygląd wewnętrzny jak i zewnętrzny naszego ogrodu, oraz realizuje czteroletni plan prac, uchwalony na walnym zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym.

Zakończyliśmy inwestycję wymiany starej bramy na rejonie III która nie dość że straszyła swoim wyglądem, to była nie funkcjonalna i zagrażała wszystkim działkowcom.

 


Opłaty rok 2020

 

Szanowni działkowcy osoby zalegające z opłatami za rok 2020 do 30.06. zostaną obciążone odsetkami, dodatkowo po 01.08.2020 zostanie odcięta woda, oraz prąd i zostaną wysłane wezwania do zapłaty na koszt działkowca.

Koszty utrzymania ogrodu należą do wszystkich działkowców po równo.Rozpoczęcie sezonu.

W tym roku rozpoczęcie sezonu nastąpiło później niż zaplanowaliśmy.

Nasz ogród obecnie jest po inwestycji:  Modernizacja sieci wodnej.

Zakończyliśmy etap puszczenia wody do działek.

W razie stwierdzenia przez Państwa jakiś usterek, braku zaworu itp. prosimy o informację telefoniczną do Prezesa zarządu oraz Sekretarza zarządu.

Prosimy o opłaty za liczniki, wodomierze w kwocie 44,91 zł oraz zaległe opłaty za rok 2019.

Prosimy o nie otwieranie samodzielne skrzynek z licznikami wody, jeżeli stwierdzimy mechaniczne uszkodzenie skrzynki, za jej naprawę zostaną obciążeni działkowcy których liczniki znajdują się w uszkodzonej skrzynce.