slide01 slide02 slide03 slide04
Kalendarz
Sierpień 2022

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Rozkład lini, tramwaj 19
POGODA
Prognozy Bytom
Odwiedziny gości
Dziś:18
Wczoraj:387
W tym tygodniu:1,526
W tym miesiącu:9,082
W tym roku:58,282
Wszystkich:965,160
Powitanie

Witamy na stronie internetowej Rodzinnego Ogrodu Działkowego LAWENDA w Bytomiu, który do 2017 r. nosił historyczną już nazwę "22 Lipca". Ogród posiada bogate tradycje, powstał bowiem w roku 1949 i niedawno obchodził jubileusz 70-lecia istnienia.

Zakładka Ogłoszenia

2022-07-28

W zakładce OGŁOSZENIA publikowane będą różne ogłoszenia związne z tematyką ogrodową, która może zainteresować działkowców. Można tu będzie również zamieszczać drobne ogłoszenia, dotyczące spraw działkowych np. o zamiarze pozbycia się (lub nabycia) praw do działki a mowiąc prościej - sprzedaży lub nabyciu nasadzeń i urządzeń działkowych.

Osoby zainteresowane zamieszczeniem takich ogłoszeń prosimy o kontakt e-mail: biuro@rodlawenda.pl lub nr telefonu 502 754 954.

Na początek zamieszczamy ofertę Dyrekcji Szkoły COSINUS z Bytomia.

 

Zarząd ROD Lawenda


Nabywanie praw do działki w ROD.

2022-07-23

NABYWANIE PRAW DO DZIAŁKI W ROD

W zakładce DOKUMENTY zamieszczone zostały informacje dotyczące zbywania i nabywania praw do działki w różnych okolicznościach.

Opisane zostały procedury konieczne do sfinalizowania różnych przypadków nabycia praw do działki. Pod opisem poszczególnych przypadków podane są linki do pobrania wzorów druków potrzebnych dokumentów oraz obowiązujące opłaty.

Podkreślamy, że zamiar zbycia i nabycia praw do działki w ROD powinien być zgłoszony w Zarządzie. Szczególnie dotyczy to nabywcy, który powinien we własnym interesie dokonać sprawdzenia statusu działki, do której ma zamiar nabyć prawa. To on bowiem może zostać sam z problemem np. spłaty zadłużenia, które zostało nieuregulowane przez zbywcę. A w przypadku odmowy zatwierdzenia umowy przez Zarząd ROD dojdzie problem odzyskania zapłaconej kwoty za nasadzenia i urządzenia na działce, które przecież w obecnych czasach do małych nie należą.

 

Zarząd ROD Lawenda


Przypominamy!!

2022-06-20

Przypominamy – do 30 czerwca należy złożyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła!

                Tylko 10 dni zostało działkowcom, aby zgłosić posiadane w altanie źródła ciepła/spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Obowiązek ten dotyczy wszystkich budynków, także niemieszkalnych.

Również działkowcy posiadający altany wyposażone np. w kominki, kozy, bojler elektryczny, mają obowiązek dokonać takiego zgłoszenia i co ważne – muszą to zrobić samodzielnie.

Na złożenie deklaracji dotyczącej źródła ciepła i spalania paliw, które funkcjonowało przed 1 lipca 2021 r. ostateczny termin mija 30 czerwca 2022 r.

Deklarację można złożyć na dwa sposoby:

  • w formie elektronicznej samodzielnie przez Internet na stronie Główne Urzędu Nadzoru Budowlanego (https://www.gunb.gov.pl) bezpośrednio do systemu teleinformatycznego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB); aby deklarację złożyć tą drogą trzeba jednak mieć profil zaufany, e-dowód lub podpis elektroniczny,

  • wypełniając papierową deklarację, (można ją otrzymać w Urzędzie Miejskim) należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Bytomiu (osobiście lub wysłać pocztą).

    Uwaga! Działkowcy wypełniają Formularz B – budynki i lokale niemieszkalne.

    Za niedopełnienie obowiązku złożenia deklaracji grozi grzywna w wysokości do 500 zł. Natomiast, jeśli sprawa trafi do sądu, kwota może wzrosnąć nawet do 5 tys. zł.

 

Zarząd ROD Lawenda

 


Aktualizacja i modernizacja strony

2022-05-24

INFORMACJA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

      Obecnie trwa aktualizacja i modernizacja treści zawartych na stronie internetowej naszego Ogrodu. W pierwszej kolejności zaktualizowano informacje dotyczące składu osobowego zarządu oraz informacje dotyczące opłat ogrodowych i inwestycyjnych opłat ogrodowych, uchwalonych na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym w dniu 5 maja 2022 r.

Ponieważ zrezygnowano z umieszczania kwot opłat indywidualnych w tabelach, (po wyszukaniu wlasnego numeru ID), informacje na temat wysokości opłat bieżących i zaległych uzyskać będzie można osobiście  w biurze zarządu lub telefonicznie w godz. 16.00 - 18.00. Prosimy nie dzwonić w godzinach pracy (do godz. 16.00).

 

 

Zarząd ROD Lawenda

                                                                               


Podziękowanie.

Swoją rezygnację z funkcji Prezesa na ręce pozostałych członków zarządu złożył Krzysztof Goliczewski, 8 lat w zarządzie ROD i 7 lat pełniący funkcję Prezesa Zarządu ROD (Wcześniej  22 LIPCA) i obecnie LAWENDA.

 

 

 

W związku z niemożliwością dalszego wykonywania obowiązków Prezesa ROD wynikające z zaprzestania bycia członkiem Polskiego Związku Działkowców, chciałbym serdecznie podziękować pozostałym członkom Zarządu, oraz Komisji Rewizyjnej, osobom aktywnie udzielającym się w pracach stowarzyszenia, oraz wszystkim pozostałym działkowcom za te 8 lat wspólnej pracy na rzecz ogrodu.

Życzę obecnemu Zarządowi dalszego owocnego rozwoju na rzecz ogrodu.

Krzysztof GoliczewskiRozpoczęcie sezonu na ROD.

 

Obrazy: wodaogrodzie.jpg

Szanowni działkowcy prosimy o zakręcenie zaworów wody u Państwa na działkach.

W dniach 25.04-29.04 zostaną zabudowane wodomierze, oraz będzie napełniana instalacja wodna.

Dodatkowo zostaną ustawione pojemniki na śmieci, oprócz rejonu III do czasu podstawienia kontenera i oczyszczenie miejsca składowania odpadów. Na koszt działkowców z rejonu III