slide01 slide02 slide03 slide04
Kalendarz
Luty 2023

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Rozkład lini, tramwaj 19
POGODA
Prognozy Bytom
Odwiedziny gości
Dziś:94
Wczoraj:1,180
W tym tygodniu:1,598
W tym miesiącu:19,641
W tym roku:67,746
Wszystkich:1,194,694
Koniec sezonu 2021r

Obrazy: koniecsezonu.jpgZarząd ROD informuje że z braku gospodarza planujemy zakręcić wodę w terminie od 10.10.2021r.

Będzie to się odbywało etapami.

Śmieci zostały odebrane po raz ostatni w tym sezonie, prosimy o nie składowanie śmieci w miejscach gdzie stały kontenery.

Przypominamy o zaległych opłatach.

Dla rejonu I, II oraz  III zostały wystawione opłaty za zużytą wodę.

Ostatni odczyt za prąd odbędzie się pod koniec roku czyli w Grudniu.
Oplaty za zużytą energię

Obrazy: licznikpr.jpgW dniu 21.09.2021r zostały naliczone opłaty za odczyt liczników energetycznych.

Kwoty zostały dodane do opłat.Obowiązkowe deklaracje o sposobie ogrzewania budynku

Od 1 lipca 2021 r. obowiązkowe deklaracje o sposobie ogrzewania budynku.Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel lub zarządca budynku będzie zobowiązany do złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, które w swojej mocy cieplnej nie przekraczają 1 MW.

 

 

 

Dotyczy to zarówno budynków i lokali mieszkalnych, jak i niemieszkalnych, a więc ogrzewanych altan na terenie ROD, domków letniskowych, garaży, lokali przemysłowych, biurowych, gastronomicznych, handlowo-usługowych, itd.
Obowiązkowi zgłoszenia podlegają następujące źródła ciepła: sieć ciepłownicza, kocioł grzewczy na paliwa stałe, piec kaflowy lub wolnostojący opalany paliwem stałym (węgiel, pellet, drewno), kominek na paliwo stałe, kocioł olejowy, gazowy podgrzewacz przepływowy lub pojemnościowy, kominek gazowy, grzejnik gazowy, nagrzewnica gazowa, promiennik gazowy, trzon kucheny, piecokuchnia, kuchnia węglowa, pompa ciepła, instalacje ogrzewania elektrycznego oraz kolektory słoneczne.
Składanie deklaracji rozpocznie się od 1 lipca 2021 r. Od tego dnia właściciel lub zarządca ma obowiązek zgłosić informację dotyczącą źródła ogrzewania:
- w przypadku nowego budynku lub budynku już istniejącego, w którym instalację uruchomiono po 1 lipca 2021 r., termin na złożenie deklaracji wynosi 14 dni,
- w przypadku budynku, w którym źródło ciepła było uruchomione przed 1 lipca 2021 r., termin na złożenie deklaracji wynosi 12 miesięcy.
Informację można będzie złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem strony http://www.zone.gunb.gov.pl (przy użyciu Profilu Zaufanego lub poprzez platformę e-puap), a także w formie papierowej w Urzędzie Miejskim


Śmieci rejon III

 

Na pytanie " dlaczego płacimy tyle za śmieci", jest prosta odpowiedź, to my działkowcy sami odpowiadamy za dodatkowe koszty odbioru odpadów.

Działkowiec (kobieta) której zwrócono uwagę gdy rzuciła na ziemię worek ze śmieciami przed koszem odpowiedziała: tu tak zawsze było. Może kiedyś tak było, ale pora to zmienić czy na pewno chcemy mieć ogrody na wysypisku śmieci ?. To od nas  zależy w jakich warunkach będziemy odpoczywali na naszych działkach.

Do kontenerów trafiają odpady które nie powinny tam trafiać. Działkowcy dodatkowo robią na własnym terenie wysypiska które są karmnikiem dla dzików oraz szczurów.

Przykładem jest III rejon który co sezon generuje dodatkowe koszty wywozu śmieci.

Nadal szukamy osobę która zapełniła prawie cały kontener ziemią jest to naruszenie regulaminu za co możemy wypowiedzieć umowę dzierżawy działkowej, za działanie na szkodę ogrodu.

Rejon III został wysprzątany.

Zarząd ROD podjął uchwałę zarządu że za dodatkowe odbiory odpadów koszty będzie ponosił dany rejon.


 Walne zebranie Sprawozdawcze

 

Obrazy: walne.jpg

W dniu 03.08.2021r odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze na którym uchwalone zostały uchwały potrzebne do funkcjonowania ogrodu, oraz uchwała inwestycyjna w kwocie 100 zł od działki. W roku 2021 nie podnieśliśmy żadnych opłat, wzrosły jedynie media i śmieci które nie są zależne od nas. Omawiane były obecne problemy i potrzeby działkowców.

Opłaty prosimy regulować maksymalnie do 30.09.2021r

Jak zawsze bardzo dziękujemy za obecność.


Biuro zarządu otwarte dla działkowców.

Zarząd ROD LAWENDA przyjmuje strony

W domu działkowca ROD LAWENDA rejon II od ul Strzelców Bytomskich.


Czerwiec -  29 Wtorek  od 16-17

Lipiec -  27 Wtorek

Sierpień -

Wrzesień -

Październik -

Listopad -

Grudzień -