slide01 slide02 slide03 slide04
Kalendarz
Październik 2022

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Rozkład lini, tramwaj 19
POGODA
Prognozy Bytom
Odwiedziny gości
Dziś:282
Wczoraj:429
W tym tygodniu:1,613
W tym miesiącu:2,311
W tym roku:101,568
Wszystkich:1,008,446
Śmieci rejon III

 

Na pytanie " dlaczego płacimy tyle za śmieci", jest prosta odpowiedź, to my działkowcy sami odpowiadamy za dodatkowe koszty odbioru odpadów.

Działkowiec (kobieta) której zwrócono uwagę gdy rzuciła na ziemię worek ze śmieciami przed koszem odpowiedziała: tu tak zawsze było. Może kiedyś tak było, ale pora to zmienić czy na pewno chcemy mieć ogrody na wysypisku śmieci ?. To od nas  zależy w jakich warunkach będziemy odpoczywali na naszych działkach.

Do kontenerów trafiają odpady które nie powinny tam trafiać. Działkowcy dodatkowo robią na własnym terenie wysypiska które są karmnikiem dla dzików oraz szczurów.

Przykładem jest III rejon który co sezon generuje dodatkowe koszty wywozu śmieci.

Nadal szukamy osobę która zapełniła prawie cały kontener ziemią jest to naruszenie regulaminu za co możemy wypowiedzieć umowę dzierżawy działkowej, za działanie na szkodę ogrodu.

Rejon III został wysprzątany.

Zarząd ROD podjął uchwałę zarządu że za dodatkowe odbiory odpadów koszty będzie ponosił dany rejon.


 Walne zebranie Sprawozdawcze

 

Obrazy: walne.jpg

W dniu 03.08.2021r odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze na którym uchwalone zostały uchwały potrzebne do funkcjonowania ogrodu, oraz uchwała inwestycyjna w kwocie 100 zł od działki. W roku 2021 nie podnieśliśmy żadnych opłat, wzrosły jedynie media i śmieci które nie są zależne od nas. Omawiane były obecne problemy i potrzeby działkowców.

Opłaty prosimy regulować maksymalnie do 30.09.2021r

Jak zawsze bardzo dziękujemy za obecność.


Biuro zarządu otwarte dla działkowców.

Zarząd ROD LAWENDA przyjmuje strony

W domu działkowca ROD LAWENDA rejon II od ul Strzelców Bytomskich.


Czerwiec -  29 Wtorek  od 16-17

Lipiec -  27 Wtorek

Sierpień -

Wrzesień -

Październik -

Listopad -

Grudzień -

 Dziki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym - problem nie tylko w ROD Lawenda.

Obrazy: dzik.png

 

Dziki w Rodzinnym Ogrodzie


Działkowym – problem nie


tylko w ROD Lawenda.

 

 

 


Prosimy o zamykanie furtek wejściowych na ogród, od jakiegoś czasu stoją one otwarte na oścież czyli sami zapraszamy zwierzynę na ogród.

Sami robimy karmniki dla dzików, szczurów  itp, śmieci należy składować w pojemnikach, a nie obok.  


            O tym, że dziki dają się we znaki działkowcom z Rejonu 3 wiadomo już od dłuższego czasu. Ale dużym zaskoczeniem ostatnio była informacja od jednego z działkowców z Rejonu 1, że dziki buszowały w nocy - również na tamtych działkach. Dziki wprawdzie nikogo nie zaatakowały, niszczą jednak ogrodzenia i uprawy na działkach.

Cały artykuł  >..............

 

Mieszkańcy boją się potencjalnie niebezpiecznej zwierzyny. Mówią, że można się natknąć na całe rodziny dzików. Dziki żerują w mieście nieopodal przystanków autobusowych, przebiegają przez ulice, podchodzą pod bloki mieszkalne, niszczą murawę i rozkopują ogródki.  Bytomianie interweniują w tej sprawie w magistracie.

– Kiedy mieszkaniec zobaczy w mieście dzika powinien zadzwonić na Straż Miejską. Wówczas przyjeżdża specjalna ekipa, która zajmuje się odstraszaniem, przepłaszaniem dzików i ich odłowem i transportem w tereny zalesione. W ostateczności, kiedy nie ma innego wyjścia, gmina ma również podpisaną umowę na odstrzał redukcyjny dzików. W ciągu roku odstrzelonych może być 50 dzików – tłumaczy reporterce Radia Piekary Małgorzata Węgiel–Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu.

Odstrzał dzików jest w Bytomiu stosowany wyłącznie w ostateczności, kiedy zawodzą inne rozwiązania. W zeszłym roku odstrzelono ich jedynie kilkanaście. W pozostałych przypadkach wykorzystywane są metody przyjaźniejsze zwierzętom:

– Działania mające na celu wysypanie paszy w tzw. pasach zaporowych, co ma sprawić, że dziki nie będą się przemieszczały do ludzkich osiedli, ale będą znajdowały pożywienie w lasach – mówi rzeczniczka UM w Bytomiu.

Miasto apeluje także do mieszkańców o zamykanie altan śmietnikowych i nie dokarmianie dzików.


Opłaty za rok 2021

 

Informujemy że zostały zaktualizowane opłaty za 2021r, które widnieją w zakładce OPŁATY

Stan na dzień 14.06.2021r

Dodatkowo w tym roku wymieniamy podliczniki energetyczne. Prosimy o wpłacanie opłaty za licznik maksymalnie do 30.06.2021r.

Proszę o informację sms na nr 663-683-360 kto z Państwa  chce odebrać stary licznik energetyczny maksymalnie do 30.05.2021r po tym terminie liczniki zostaną zutylizowane.


Osoby które nie zapłaciły za wodomierz proszone są o uregulowanie opłat !!!, działkowiec który będzie zalegał nie będzie miał puszczonej wody w 2021r.

 

W razie pytań Zarząd jest pod telefonem we wtorki w godzinach od 15:00 do 16:00. 


Gospodarz ogrodu.

 

Obrazy: ogrodnik.png

Dzień Dobry, Zarząd ROD Lawenda szuka gospodarza ogrodu.

 

Może to być osoba nie posiadająca działki, np emeryt który chce sobie dorobić i posiada trochę czasu.

Zakres obowiązków nie jest wielki i oczywiście gospodarz nie jest zdany sam na siebie, zarząd jak zawsze pomoże.

Chętnych prosimy o kontakt z Zarządem osobiście, telefonicznie 663-683-360 lub drogą mailową: zarzad@rodlawenda.pl