slide01 slide02 slide03 slide04
Kalendarz
Październik 2022

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Rozkład lini, tramwaj 19
POGODA
Prognozy Bytom
Odwiedziny gości
Dziś:210
Wczoraj:429
W tym tygodniu:1,541
W tym miesiącu:2,239
W tym roku:101,496
Wszystkich:1,008,374
Aktualizacja i modernizacja strony

2022-05-24

INFORMACJA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

      Obecnie trwa aktualizacja i modernizacja treści zawartych na stronie internetowej naszego Ogrodu. W pierwszej kolejności zaktualizowano informacje dotyczące składu osobowego zarządu oraz informacje dotyczące opłat ogrodowych i inwestycyjnych opłat ogrodowych, uchwalonych na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym w dniu 5 maja 2022 r.

Ponieważ zrezygnowano z umieszczania kwot opłat indywidualnych w tabelach, (po wyszukaniu wlasnego numeru ID), informacje na temat wysokości opłat bieżących i zaległych uzyskać będzie można osobiście  w biurze zarządu lub telefonicznie w godz. 16.00 - 18.00. Prosimy nie dzwonić w godzinach pracy (do godz. 16.00).

 

 

Zarząd ROD Lawenda

                                                                               


Podziękowanie.

Swoją rezygnację z funkcji Prezesa na ręce pozostałych członków zarządu złożył Krzysztof Goliczewski, 8 lat w zarządzie ROD i 7 lat pełniący funkcję Prezesa Zarządu ROD (Wcześniej  22 LIPCA) i obecnie LAWENDA.

 

 

 

W związku z niemożliwością dalszego wykonywania obowiązków Prezesa ROD wynikające z zaprzestania bycia członkiem Polskiego Związku Działkowców, chciałbym serdecznie podziękować pozostałym członkom Zarządu, oraz Komisji Rewizyjnej, osobom aktywnie udzielającym się w pracach stowarzyszenia, oraz wszystkim pozostałym działkowcom za te 8 lat wspólnej pracy na rzecz ogrodu.

Życzę obecnemu Zarządowi dalszego owocnego rozwoju na rzecz ogrodu.

Krzysztof GoliczewskiRozpoczęcie sezonu na ROD.

 

Obrazy: wodaogrodzie.jpg

Szanowni działkowcy prosimy o zakręcenie zaworów wody u Państwa na działkach.

W dniach 25.04-29.04 zostaną zabudowane wodomierze, oraz będzie napełniana instalacja wodna.

Dodatkowo zostaną ustawione pojemniki na śmieci, oprócz rejonu III do czasu podstawienia kontenera i oczyszczenie miejsca składowania odpadów. Na koszt działkowców z rejonu III

 

 Koniec sezonu 2021r

Obrazy: koniecsezonu.jpgZarząd ROD informuje że z braku gospodarza planujemy zakręcić wodę w terminie od 10.10.2021r.

Będzie to się odbywało etapami.

Śmieci zostały odebrane po raz ostatni w tym sezonie, prosimy o nie składowanie śmieci w miejscach gdzie stały kontenery.

Przypominamy o zaległych opłatach.

Dla rejonu I, II oraz  III zostały wystawione opłaty za zużytą wodę.

Ostatni odczyt za prąd odbędzie się pod koniec roku czyli w Grudniu.
Oplaty za zużytą energię

Obrazy: licznikpr.jpgW dniu 21.09.2021r zostały naliczone opłaty za odczyt liczników energetycznych.

Kwoty zostały dodane do opłat.Obowiązkowe deklaracje o sposobie ogrzewania budynku

Od 1 lipca 2021 r. obowiązkowe deklaracje o sposobie ogrzewania budynku.Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel lub zarządca budynku będzie zobowiązany do złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, które w swojej mocy cieplnej nie przekraczają 1 MW.

 

 

 

Dotyczy to zarówno budynków i lokali mieszkalnych, jak i niemieszkalnych, a więc ogrzewanych altan na terenie ROD, domków letniskowych, garaży, lokali przemysłowych, biurowych, gastronomicznych, handlowo-usługowych, itd.
Obowiązkowi zgłoszenia podlegają następujące źródła ciepła: sieć ciepłownicza, kocioł grzewczy na paliwa stałe, piec kaflowy lub wolnostojący opalany paliwem stałym (węgiel, pellet, drewno), kominek na paliwo stałe, kocioł olejowy, gazowy podgrzewacz przepływowy lub pojemnościowy, kominek gazowy, grzejnik gazowy, nagrzewnica gazowa, promiennik gazowy, trzon kucheny, piecokuchnia, kuchnia węglowa, pompa ciepła, instalacje ogrzewania elektrycznego oraz kolektory słoneczne.
Składanie deklaracji rozpocznie się od 1 lipca 2021 r. Od tego dnia właściciel lub zarządca ma obowiązek zgłosić informację dotyczącą źródła ogrzewania:
- w przypadku nowego budynku lub budynku już istniejącego, w którym instalację uruchomiono po 1 lipca 2021 r., termin na złożenie deklaracji wynosi 14 dni,
- w przypadku budynku, w którym źródło ciepła było uruchomione przed 1 lipca 2021 r., termin na złożenie deklaracji wynosi 12 miesięcy.
Informację można będzie złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem strony http://www.zone.gunb.gov.pl (przy użyciu Profilu Zaufanego lub poprzez platformę e-puap), a także w formie papierowej w Urzędzie Miejskim